PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=873851}

Gdzie śpiewają raki

Where the Crawdads Sing
6,9 36 812
ocen
6,9 10 1 36812
4,0 10
ocen krytyków
Gdzie śpiewają raki
powrót do forum filmu Gdzie śpiewają raki

Dzisiaj dokończyłam czytać książkę i od razu postanowiłam obejrzeć film i jestem pod wielkim wrażeniem że w 2 godziny udało im się zmieścić tak wierną adaptację.
Mokradła, muzyka, Miss Mable i Jumpin, wszyscy aktorzy bardzo dobrze dobrani i ten klimat.

Niektórzy mają zarzuty co do wiedzy Kya i jej czystości i czystości jej domu - zarówno w książce jak i w filmie pokazane było że jej mama była zadbaną kobietą która zawsze starała się ładnie wyglądać mimo braku pieniędzy i Kya ją obserwowała i się od niej nauczyła. Trzeba pamiętać że jedyne kobiete od których mogła się uczyć i obserwować to jej mama i Mabel a obie były zadbane. Miała kilka ładnych sukienek, niektóre po mamie a inne od Mabel i nosiła je raczej na specjalne okazje, na codzień to koszule i obcięte dzinsy. W filmie nawet pokazali że cały czas nosiła torbę co ją od ojca dostała jak była dzieckiem, pewnie jej jedyna.
Sprzątać też się od mamy nauczyła i nawet trochę gotować - jak reszta rodziny odeszła to musiała się tym zająć sama żeby nie denerwować ojca i jej tak zostało.
Jeśli chodzi o edukację to zarówno w książce jak i w filmie, gdy Tate nauczył ją czytać i przeczytała swoje pierwsze zdanie to była pod wielkim wrażeniem że słowa potrafią tyle wyrazić, czytała wszystko co jej wpadło w ręce i wszystko co jej przyniósł Tate. Potem sama chodziła do biblioteki i prosiła o specjalistyczne naukowe książki. W książce nawet zaznajomiła się z pracą Einsteina.
Ta opowieść jest o dziewczynie która chciała żyć w zgodzie z naturą i czytała książki żeby jak najlepiej zrozumieć i poznać otaczający ją świat.
Jedyne do czego mogę się przyczepić to ogolone nogi, ale to jednak film i jedyne filmy które sobie teraz mogę przypomnieć na których główna bohaterka ma widoczne owłosienie to Dyktator i Straszny Film (tak się złożylo że oba z Anną Faris...)

ocenił(a) film na 9
KatAndTheBunnies

to ma być film fabularny-czyli magia kina(dlatego kobiety maja ogolone nogi) a nie dokument naturalistyczny :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones